gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

05.09.2012 Orlice stále šumí s Janouškovým Ústím Napsal uživatel Karel Fred Vodňanský    PDF Tisk Email
Reportáže
Orlice stále šumí s Janouškovým ÚstímJanouškovo Ústí, Muzikanti na plovárně, Muzikanti v Cakli – mnoho názvů měl a má festival konající se tradičně v Ústí nad Orlicí, avšak jméno nejméně, sedm a dvacetiletá tradice již o kvalitách tohoto podniku něco vypovídá. Posledních několik let, kdy se ještě koná ve sportovním areálu Cakle, je velmi vstřícný vůči dětem, které se mohou vyřádit na rozličných atrakcích a dávají tak možnost rodičům alespoň občasně si koncert nerušeně užít.
 
03.09.2012 Neskutečná vokální tečka Živých Skoků 2012 – C&K Vocal Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Reportáže
„Hospodine, pomiluj ny“ – hned první zahraná skladba, nNeskutečná vokální tečka Živých Skoků 2012 – C&K Vocalaše nejstarší duchovní píseň, dávala najevo, jakou cestou se bude ubírat výjimečný koncert skupiny C&K Vocal uskutečněný v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách, dnes už vlastně neexistující obci spojené se světem jen dlouhou mírně se klikatící polní cestou. Místo odsouzené k zániku se slavnou a zajímavou historií.
 
23.08.2012 Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (3/4) Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Reportáže
Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (3/4)Den s Jiřím Pavlicou, který letos připadl na středu 25. července, přiláká vždy na Folkové prázdniny vysoký počet návštěvníků ze všech koutů naší země. Ke smůle mnohých z nich se pro nepříznivou předpověď počasí přesunula scéna ze zámeckého parku do zámecké jízdárny, jejíž kapacita je omezená podle mého odhadu na nějakých 600 až 700 diváků a pořadatelé tedy musí předem ohlídat počet prodaných vstupenek.
 
13.08.2012 Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (2/4) Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Reportáže
Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (2/4)Po předchozích dvou dnech pestrých na hudební i divadelní zážitky následovalo v Náměšti nad Oslavou ještě dalších šest dní, bohatých mimo jiné i na vzpomínky letošního léta. Však už od samotného pondělního rána nabízel program Folkových prázdnin nejrůznější dílny zaměřené například na ruční práce a vedle toho byly zájemcům otevřené i workshopy orientálního tance, umění hry na bicí a perkuse, fotodílna a jiné.
 
09.08.2012 Několik letních dní… Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Je to neuvěřitelné, ale festivalu PNěkolik letních dní…rázdniny v Telči je třicet let. Rok 1982 zcela jistě nebyl rokem přejícím svobodě v umění. O to více je třeba ocenit každý pokus dát dohromady lidi se stejným názorem, hledající spřízněné duše a prostřednictvím hudby si navzájem předávat pocity a názory, byť jen letmým gestem nebo úsměvem. Před třiceti roky se o to pokusil devětadvacetiletý mladý muž Milan Kolář, zvaný Medvěd,
 
08.08.2012 Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (1/4) Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Reportáže
Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (1/4)Když se řeknou Folkové prázdniny, vybaví se mi zámecký park v Náměšti nad Oslavou, který vždy v posledním červencovém týdnu vítá festivalové návštěvníky nejen na hudbu ze všech koutů světa. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy se od 21. do 28. července uskutečnil již 27. ročník tohoto multižánrového festivalu, tentokrát s bariérovým přídomkem.
 
30.07.2012 Folková růže 2012 v obrozenecké atmosféře Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Reportáže
Folková růže 2012 v obrozenecké atmosféřeJeště dlouho v čím dál teplejších jarních dnech nebylo jasné, jestli Folková růže nerozšíří smutné a v poslední době rychle rostoucí řady uhynulých festivalů. Dokonce se to – podle souvislostí např. s festivalem Zahrada nebo časopisem FOLK – zdálo pravděpodobné.Podle zdrojů blízkých epicentru byly všelijaké nápady, jak pokračovat a jaké – třebas dosti bizarní akce – by mohli nést v letošním roce název Folková růže.
 
19.07.2012 Léto začalo v Třeboni Vánocemi Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Reportáže
Prázdniny začaly už po jedenadvacáté multižánrovým festivLéto začalo v Třeboni Vánocemialem Okolo Třeboně. Od pátku 29. června po celý víkend se v kulisách historického lázeňského městečka opět rozezněla hudba a nechyběla řada doprovodných akcí včetně výstav, divadelních představení, autorského čtení a zábavných her pro děti i dospělé. Léto udeřilo plnou silou, teploty se vyšplhaly přes třicítku, přesto se v Třeboni už slavily Vánoce.
 
03.07.2012 Ach, válko, cos to udělala? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
V srpnu 2006 byla otevřena kavárna CaféAch, válko, cos to udělala?idoskop v Praze. Jedním z prvních pořadů, které jsem tam v uvedeném roce viděl, bylo pásmo Milana Dvořáka a Věry Slunéčkové Vyhnanec z Arbatu, v němž zněly písně, verše i próza Bulata Okudžavy. Loňského roku při procházce Českomoravskou vysočinou mi Milan Dvořák řekl, že Okudžava by si zasloužil ještě jeden pořad a to nejen proto, že Vysockému a Galičovi byly věnovány pořady dva. Výsledkem společné
 
27.06.2012 Čumprdlík na šťastném dvorku Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Čumprdlík na šťastném dvorkuMediální informace chrlí jednu aféru za druhou, většina národa skáče, protože má rada fotbal a ti, kteří sedí, nejsou vlastenci a na stránkách Folktimu se debatuje o tom, zda Tomáš Klus je či není folkař. Stranou těchto událostí stojí v osadě Veleň, kousek od Prahy, malý domek se zahradou a v něm bydlí manželé Laďka a Jarda Budilovi.
 
05.06.2012 Křest CD Hotel v tiché ulici Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Reportáže
Křest CD Hotel v tiché ulici Cesta, která 29. května přivedla textařku a písničkářku Ladu Šimíčkovou s hudebním skladatelem a rovněž i písničkářem Ivo Cicvárkem do brněnské hudební kavárny Café Práh pokřtít jejich debutové CD, byla především pro Ladu plná nových zkušeností a zážitků.Když se ale vrátíme na počátek toho všeho, kdy v první polovině loňského roku začala vznikat myšlenka o vlastní desce, vše se zdálo být neuskutečnitelným snem.
 
17.05.2012 Žamboší desítka aneb Když malý sál je opravdu malý Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Reportáže
Žamboší desítka aneb Když malý sál je opravdu malýStalo se zvykem oslavovat různá výročí, zvláště pak kulatá, přestože mnohdy vlastně moc důvodů k jásotu není. Ale Žamboši během své desetileté existence nezaháleli, získali Krtečka hned v následujícím roce po vzniku (2003), vydali dvě desky, získali za ně dva Anděly (deska roku 2006 a 2009 v kategorii Folk a Country) a poslední dobou si díky pár protestsongům na youtube našli širší posluchačstvo -  tudíž slavit rozhodně bylo co.
 
26.04.2012 BOBování pro Daniela Napsal uživatel Lenka Špinková ml.    PDF Tisk Email
Reportáže
Už popáté jsme se letos dne 14.4.2012 sešliBOBování pro Daniela na Bobování v Hrobu. I tento rok se zde sešel velký počet lidí, dokonce si myslím, že o něco více, než předchozí roky. Atmosféra byla jako vždy perfektní a velmi příjemná. Hned na začátku jsme měli možnost vidět malého Danečka, který zvědavě postával v popředí u pódia, kde zkoumal odposlechy a reprobedny.
 
25.04.2012 Brněnský křest Zhasni Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Reportáže
Brněnský křest ZhasniV noci po koncertu jsme si pustili cédéčko Na druhém nádvoří s pocitem, že budeme příjemně usínat. Omyl, celých těch osmatřicet minut nás drželo v plné pozornosti. Nepochybně se na těchto stránkách objeví recenze, deska se určitě zařadí k tomu nejlepšímu v letošním roce a osobně si myslím, že nejen to… Ale přesuňme se raději na začátek. Na nově se vyrojivších nákupních centrech bychom příliš pozitivního obvykle nečekali. Brněnská Vaňkovka má jednu obrovskou
 
16.04.2012 Zpívat nebo zemřít Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Zpěvačka Radka Vranková, známá spíše jako RZpívat nebo zemřítadůza, bude 16. března 2013 slavit kulaté životní jubileum. V roce 2004, kdy obdržela folkového Anděla, plnil její portrét stránky mnoha časopisů. Hovořilo se o ní jako o nástupkyni Hany Hegerové. Jenže od té doby uteklo několik let, Radůza je maminkou dcerky a synka s exotickými křestními jmény, vydala několik alb, poslední v roce 2010, a v důsledku zlé nemoci rok a půl nevystupovala.
 
12.04.2012 Porta 2012 – západočeské oblastní kolo 24. března v Plzni Napsal uživatel Petr Mexbauer    PDF Tisk Email
Reportáže
Když mne organizátor plzeňského oblastního kola Porty JanPorta 2012 – západočeské oblastní kolo 24. března v Plzniek Eret pozval do poroty, trochu jsem váhal. Ne proto, že porotu čekal maraton devatenácti soutěžících – to jsem bral jako svou službu Portě, ale spíš proto, že dosud jsem různorodé kapely a písničkáře neposuzoval. Mám za sebou porotování spousty ročníků soutěže Zlatá struna, ale tam je to jasné – jeden každý soutěžící jednotlivec zahraje na kytaru a zazpívá dvě písničky, z toho jednu lidovou,
 
19.03.2012 Pražské Portování 2012 Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Reportáže
Již podvacáté za péče Amunky NaPražské Portování 2012 vrátilové (a v obnoveném Mlejně podruhé) proběhlo 7. – 8. března v pražských Stodůlkách předkolo pražské Porty, tentokrát rozdělené do dvou dnů. Zúčastnilo se jej tentokrát o něco méně soutěžících, šestadvacet, což jednak učinilo večery méně namáhavými, umožnilo porotě udržet po celou dobu nejvyšší pozornost a také to zvýšilo kvalitu vystoupení. Někteří permanentně nepostupující se totiž přihlásili do jiných kol,
 
13.03.2012 Žalman a Spol premiérově v Pelhřimově Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Reportáže
Žalman a Spol premiérově v PelhřimověZačátkem roku na některých serverech a diskusních fórech trošku rozčeřila stojaté vody zpráva o změnách v Žalmanově kapele. Po opadnutí první vlny překvapení a emocí už zbývalo jen čekat, co nové obsazení přinese. Premiéru si noví členové Míša Hálková (Krmíčková) a Pavel Malina odbyli v Pelhřimově 23. 2. 2012.
 
06.03.2012 Slávek Janoušek 3x jinak Napsal uživatel Pavel Yankee Matějka    PDF Tisk Email
Reportáže
Slávek Janoušek 3x jinakVidět vystoupení Slávka Janouška 3x za jeden den (pátek 24. února) a přitom pokaždé jinak se hned tak nepoštěstí. Bonusem navíc a spojovacím článkem této jednodenní pidi šňůrky byl pomyslný křest jeho nového CD s (nejen)dětskými písničkami Dušičky. Pomyslný proto, že při prvním dopoledním koncertíku bylo v hledišti sokolovny v Mašově u Turnova na 100 dětí ze školky a prvního stupně základní školy a těm se nabízet nové CD jaksi prostě nehodí.
 
21.02.2012 Písně pro poslední hosty pobaví pokaždé Napsal uživatel Slávka-vy-    PDF Tisk Email
Reportáže
Písně pro poslední hosty pobaví pokaždéDoposud jsem ten pořad viděla třikrát a doufám, že si ho ještě zopakuju, protože mě prostě nenudí. Na "Písně pro poslední hosty" mě svým příspěvkem ve FOLKtimu původně nalákal Tomáš Pohl – kombinace Franty Vlčka, Jana Matěje Raka a prvorepublikových šlágrů se mi jevila neodolatelnou, jenže pánové ji "běžnému" publiku nepředkládají nijak často. Musela jsem si počkat až do předloňského listopadu a byla jsem stejně nadšená jako dáma,
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 75

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00